Клеїти вікна на зиму ніж
Чим потрібно заклеїти вікна на зиму: прості й дешеві засоби
Навіть за наявності гарного опалення взимку у квартирі може бути некомфортна температура. Причиною тому – погана теплоізоляція вікон. Тому напередодні холодів варто подбати про те, щоб добре заклеїти вікна.
Зазвичай заради підвищення теплоізоляції пластикових вікон достатньо переведення їх у зимовий режим. Дерев’яні вікна доводиться утеплювати підручними матеріалами. Зазвичай це не вимагає особливих витрат. До того ж з цією роботою може впоратися практично кожен.
Паперова замазка. Готується із розмоченого туалетного паперу, серветок чи газет. У розмочену масу додають 2 частини потовченої крейди. У результаті виходить пластична маса, якою можна закласти навіть найдрібніші щілини. Така замазка вивалюється зі стулок при їх відриванні і її необхідно укладати заново.
Поролон чи вата. Відмінний варіант для того, щоб закрити великі шви чи щілини. Поверх матеріалу слід наклеїти паперову стрічку або скотч.
Парафін або шматочки парафінової свічки. Матеріал потрібно розплавити на водяній бані, набрати в шприц і закласти в щілини та стики. Парафін дуже швидко твердне і відмінно перекриває шлях протягам.
Крім перелічених вище матеріалів можна використовувати покупні засоби. Такі, як теплоощадна плівка, яка приклеюється до склопакета, скотч або ущільнювач на клейкій основі.
Напередодні утеплення вікон рекомендується ретельно вимити їх. Раніше "Телеграф" розповідав про засіб, який дозволить шибкам залишатися чистими якомога довше.
Наклейте на вікно шматок пінопласту – і не пожалкуєте: коли відчуєте результат, стрибатимете від щастя
Раніше ми розповідали про те, навіщо класти на підвіконня каштани. Але це не єдиний лайфгак, який пов'язаний з вікнами.
Хоча пінопласт гидко скрипить і може мати непривабливий вигляд, позбуватися його, особливо перед зимовим періодом, не варто. Краще зробіть ось що: перекладіть шматки до глибокої ємності, залийте ацетоном і ретельно перемішайте.
Реакція почне відбуватися миттєво і пінопласт одразу перетвориться на субстанцію, яка на дотик нагадує жувальну гумку. Насправді ви отримали дуже надійний та ефективний герметик, яким за кілька хвилин можна закрити всі щілини у вікнах та утеплити їх на зиму.
Таким способом можна утеплити не лише дерев'яні вікна, але й пластикові, якщо з них дує через наявність щілин.
З яких причин може дути з пластикового вікна
З часом за тривалої експлуатації пластикових вікон з них може почати дути. Причин буває декілька:
- якщо будинок збудований нещодавно, рама може трохи перекошуватися і з'являтимуться щілини;
- відбувається зношування важливих деталей, наприклад, утеплювача тощо;
- несвоєчасний або відсутній догляд за пластиковими вікнами.
Як утеплити вікна, щоб не дуло: ще кілька перевірених способів
Перш ніж починати утеплювати вікна, треба визначити, з якого саме місця дме. Для цього найкраще використовувати тактильний спосіб, тобто просто обмацати вікна по всьому периметру. Там, де ви відчуєте холод, потрібно заклеїти. Допомогти може запалена свічка чи сірник – вогник коливатиметься від вітру.
Можна використати такі способи, щоб утеплити вікна на зиму:
- заклейте стики віконної рами малярним скотчем – давній і перевірений спосіб;
- застосуйте теплозберігальну плівку на склі – доволі хороший варіант для утеплення вікна;
- заповніть щілини підручними матеріалами – розмоченою тканиною, газетою.
Не забудьте перед процедурою ретельно вимити вікна, щоб до оселі проникало сонячне світло, яке буде додатковим джерелом обігрівання. Також знежирте всі ті поверхні, де ви проводитимете роботи з утеплення, щоб матеріал краще тримався.
Читайте також: