Клематис чим удобрювати

Клематис чим удобрювати



Клематис чим удобрювати



Добрива для клематисів: чим підживити восени, терміни і правила внесення



Одне з найпопулярніших рослин саду — це багаторічна ліаноподібна культура клематис. Квітучі кущі часто використовують в дизайні ділянки. Вони невибагливі, але здатні своїми яскравими віночками квітів прикрасити веранду, альтанку. Треба тільки правильно доглядати за рослиною, грамотно підібрати кількість добрив для клематиса, щоб він радував око.



Цілі і призначення підживлень



Декоративні рослини не будуть цвісти і розвиватися, якщо буде відсутній належний догляд. Одним з важливих напрямків заходів по догляду вважається постачання рослинних тканин поживними речовинами. Потрібні для росту елементи беруть декоративні багаторічники з грунту. Але згодом ділянку, засаджений клематисами, виснажується. Основна мета підживлень — забезпечити квітучу культуру повноцінним харчуванням. Внесення добрив проходить з урахуванням дефіциту або надлишку того чи іншого елементу в ґрунті.



Рости і цвісти клематис буде тільки тоді, коли йому вистачить для цього харчування. Культурі доводиться довго нарощувати наземну частину, щоб досягти і пройти період вегетації повністю. Тому без підживлень в догляді за красивою квіткою не обійтися.



Визначити склад добрив, їх вид зможе сам квітникар, якщо буде уважно спостерігати за станом листя і стебел рослини.



На початку вегетації знадобиться многолетнику азотиста підживлення. Бажано виключити з з’єднання хлор, який негативно діє на рослинний організм. Для утворення бутонів, квіток потрібен калій з фосфором. Азоту треба по мінімуму. У готових комплексах враховують період внесення добрив, складаючи пропорції грамотно.



Підживлення клематисів: повний посібник



Якщо ви садівник, то знаєте про важливість підгодівлі своїх рослин. Підживлення клематисів не є винятком! Правильне внесення добрив допоможе вашому клематису процвітати і давати гарне цвітіння протягом усього сезону. У цьому посібнику ми навчимо вас всьому, що вам потрібно знати про підгодівлю ваших рослин клематису. Ми розповімо, коли і як вносити добрива, а також яке співвідношення NPK вибрати.



Що таке клематис?



Клематис — рід близько 300 видів квіткових рослин родини Лютикові (Ranunculaceae). В основному це трави або ліани, деякі досягають висоти понад 20 метрів. Листя прості, а їх квітки мають чотири-п’ять пелюсток.



Назва Clematis походить від грецького слова klema, що означає «гілка» або «стебло лози». Ймовірно, це пов’язано з тим, як ця рослина лазить, обвиваючи стебла навколо опор.



Деякі поширені садові сорти включають:





  • Clematis armandii: потужна вічнозелена ліана з насичено-зеленим шкірястим листям і великими білими трубами навесні.


  • Clematis cirrhosa ‘Freckles’: листопадна ліана з бронзовими листям і білими квітками з пурпуровими плямами.


  • Клематис Флорида: ця напіввічнозелена рослина має світло-зелене листя і має великі скупчення ароматних блакитних квітів наприкінці зими або на початку весни.




Підживлення клематиса – процес, який може здатися для деяких садівників складним, але це не обов’язково. Коли і як удобрювати клематиси, важливо для їх здоров’я і бадьорості.



Які найкращі умови для росту клематиса?



Для кращого росту клематиса потрібен добре дренований ґрунт і повне сонце. Клематис не росте у вологому, вологому ґрунті, тому переконайтеся, що ґрунт доповнений великою кількістю органічної речовини, щоб покращити дренаж. Якщо ваші рослини ростуть в контейнері, використовуйте горщикову суміш, яка добре пропускає воду.



Які переваги підживлення клематиса?



Підживлення клематиса надає рослині багато переваг. Це сприяє активному росту, прискоренню цвітіння та покращенню загального стану рослини. Добриво клематис також допомагає створити міцне коріння, яке важливо для здорової рослини. Удобрюючи клематис, ви можете допомогти йому розкрити свій потенціал!



Яке співвідношення NPK вибрати для клематиса?



Співвідношення NPK, яке ви виберете для свого клематиса, буде залежати від того, який у вас тип клематису та на якій стадії росту він знаходиться. Для загальних цілей, співвідношення NPK 12-24-12 або 20-20-20 є хорошим вибором. Однак, якщо ви намагаєтеся сприяти цвітінню, ви можете використовувати більш високий рівень азоту, наприклад 24-0-0. Якщо ви намагаєтеся змусити свій клематис зростати інтенсивніше, ви можете використовувати нижчий рівень азоту, наприклад 12-0-12.



У який час року найкраще удобрювати клематис?



Є два основних періоди року, коли ви повинні удобрювати свій клематис – ранньою весною до початку нового росту і знову в кінці літа після закінчення цвітіння. Проте є й інші періоди протягом року, коли може знадобитися вносити добрива для клематиса. Наприклад, якщо здається, що ваші рослини ростуть повільно або не цвітуть, ви можете підбадьорити їх за допомогою добрив.

Схожі записи